menu bar

Nákup a instalace

Registrace

Navigace

Aktualizace

 • Zakoupil jsem navigaci NAVITEL a ukazuje mi polohu, že se nacházím v Polsku

  Navigace ukazuje předem definovanou polohu z výroby, která neodpovídá reálné poloze.

  Pro správné určení vaší polohy je důležité umístit navigační zařízení tak, aby navigace měla přímý výhled na oblohu, kde se nachází GPS satelity, které polohu zařízení určí. Popřípadě lze umístit blízko k oknu a vyčkat na nalezení aktuální polohy.

 • Navigace NEJDE zapnout

  Ihned po koupi zařízení či po delší době nepoužívání navigace ukončené režimem spánku (hibernací) se může stát, že baterie v zařízení nemá potřebný výkon ke spuštění.

  Proto doporučujeme zařízení před spuštěním nechat nabít (alespoň 2hodiny) pomocí přiloženého USB kabelu a připojením ke klasickému síťovému adaptéru, jaký používáte např. k mobilnímu telefonu.

 • Navigace mi píše NEREGISTROVANÁ VERZE co mám dělat?

  Pokud ukončíte předčasně nebo zapomenete bezpečně odebrat zařízení po dokončení aktualizace navigace na PC, tak se může stát, že se objeví na displeji hláška NEREGISTROVANÁ VERZE a navigace nejde ovládat.

  V takovém případě je potřeba postupovat podle návodu níže. Kdy jde o jednoduchý postup, kdy přesunete textový soubor NaviTelAuto_Activation_Key.txt. Tento soubor musíte zkopírovat do složek Navitel a do složky NavitelContent/License.

  Návod ke stažení

  V případě, že se z nějakého důvodu nedaří dle návodu chybu opravit, pak doporučujeme postupovat podle návodu, který je v sekci Podpora-> Manuály ->

  Průvodce obnovou softwaru pro navigace NAVITEL

  Po dokončení obnovy, je nutné provézt standardní aktualizaci zařízení.

 • Po aktualizaci či po zapnutí se zobrazí pouze nápis NAVITEL

  Po chybné aktualizaci, či z jiného důvodu se při zapnutí nedaří spustit menu navigace, ale na obrazce svítí pouze obrázek s logem NAVITEL.

  Doporučujeme postupovat podle návodu, který je v sekci Podpora-> Manuály ->

  Průvodce obnovou softwaru pro navigace NAVITEL

  Po dokončení obnovy, je nutné provézt standardní aktualizaci zařízení.

 • Jak provézt KALIBRACI displeje navigace?

  Kalibrace displeje se provádí pomocí přiloženého plastového stylusu - tenkou tužkou bez ostrého hrotu (nikoli prstem), který bývá většinou zasunut na zadní straně držáku navigace či přímo v jejím těle.

  Pakliže spustím režim kalibrace, je potřeba dokončit kalibraci tím, že vždy kliknu do středu každého z postupně se zobrazujícího černého křížku.

  Po úspěšné kalibraci se navigace spustí do 30 vteřin či poklepem na displej.

 • Trasy mezi dvěma body se zobrazují jako přímky. Jak to mohu opravit?

  Ujistěte se, že je v zařízení nainstalována nejnovější verze aplikace. Pokud to je nutné, aktualizujte aplikaci a mapy.

  Klikněte na Menu > Nastavení > Navigace a přepněte na Plánovat po silnicích.

  Ujistěte se, že máte mapy pro všechna území, přes která vede trasa (např. při plánování trasy napříč více státy se ujistěte, že máte staženou mapu země, kde začíná trasa, mapy tranzitních zemí a mapu cílové země).

  V případě, že existují neoficiální mapy, přesuňte je do složky samostatného atlasu - důvodem může být nekompatibilita s oficiálními mapami.

  Pokud problém přetrvává, kontaktujte prosím technickou podporu na emailově adrese: support@navitel.cz a popište problém. Nezapomeňte uvést Váš licenční klíč, informace o trase, verzi aplikace a map.

 • Co mám dělat, když se moje navigace nepřipojí k GPS?

  Pro připojení k satelitům, je nutné, aby byl přístroj v otevřeném prostoru (parapet, balkon nebo palubní deska automobilu). Běžná doba vyhledání polohy po zapnutí je 30 až 70 sekund.

  Ujistěte se, že máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace. Pokud je to nutné, tak aplikaci zaktualizujte.

 • Nemůžu zadat adresu, mám šedou klávesnici a zadat mohu pouze určité znaky nebo jen čísla

  V takovém případě jste vypnuli jazyk klávesnice.

  Pro obnovení je potřeba přejít do Menu > Nastavení > Regionální nastavení > Jazyk klávesnice a přepněte poslední políčko English na zelené ON

  Nastavení jazyku klávesnice

  Řádek s názvem English zastupuje tzv. latinské písmo a aby bylo možné zadávat na klávesnici navigace text, musí být vybráno konkrétní písmo, kterým budete adresy zadávat.

  Nyní již můžete zadávat písmena